5 простих правил досягнення цілей
- Victoria Holub
- 18 авг. 2016 г.
- 2 мин. чтения
Your dream doesn’t work unless you do.
Твоя ціль не запрацює, поки ти не почнеш сам.
Зізнайтеся чесно, хто з вас може похизуватися записаними цілями на місяць чи може на рік? Вітаю, ви відноситеся до 3% населення, які вміють ставити перед собою цілі і, розуміють на скільки це життєво необхідно.

Хоча, мало хто знає, чому ми інколи втрачаємо першопочатковий ентузіазм і відкладаємо здійснення деяких мрій у “довгий ящик”. Це моя історія. Після прочитання книги “Психологія досягнень” (“Психология достижений”) я, нарешті, зрозуміла, що насправді всі цілі досяжні, головне вміти правильно їх формувати.
Ось кілька цікавих підходів, які я взяла на “озброєння”:
1. Формуючи ціль обов’язково задавайте собі питання “Для чого?”. Таким чином ви зрозуміте чи потрібно рухатися далі. Наприклад: “Я хочу схуднути, щоб стати фізично сильнішою і привабливішою”. Далі задавайте питання “Що робити?” – це допоможе скласти план дій.
2. Сила плану. Описуйте чітко, ЩО ви будете робити і ДЕ. Для прикладу:
“Поганий план”:
Крок 1. Я буду менше їсти.
Крок 2. Я запишуся у спортзал.
З таким планом ви успіху не доб’єтеся.
“Хороший план”:
Крок 1: я з’їдатиму не більше 1500 калорій на добу.
Крок 2: я ходитиму в спортзал “три рази на тиждень у понеділок, середу і п’ятницю після роботи.
Відчуваєте різницю?
3. Конфліктуючі цілі. Наприклад: “Хочу з'їсти гамбургер і картоплю фрі” і в той же час: “Хочу струнку фігуру”. Зрозуміти, яка з цих цілей важливіша допоможе мозок. Він може несвідомо (без вашої участі) вибрати ціль і ви на автопілоті їстимите вкусняшку. Це в психології називається гальмування цілі. А можете використати силу волі, нагадати, чому ви боретеся за гарну фігуру і свідомо деактивувати ціль наїстися солодкого. Це називається подавлення цілі.
На такі процеси мозок витрачає багато енергії, тому автор радить “прокачувати” свою силу волі або уникати провокаційних ситуацій.

Хайді Грант Хелворсон - американський соціальний психолог, спеціаліст по мотивації, автор книги "Психологія досягнень" і співавтор книги "Психологія мотивації".
4. Ціль=віддача. Розуміння того, яку користь і результат ви отримаєте від досягнення цілі допоможе вам рухатися далі або швидше обрати пріорітетну ціль. Наприклад, ціль “Стати хорошим лікарем” має в перспективі більше віддачі і захоплюючих результатів, ніж ціль “помити холодильник”. :)
5. І найцікавіше! У досягненні цілей вроджені якості відіграють незначну роль. В книзі наведений цікавий факт про різницю в успішності американських учнів з азіатськими однолітками в математиці. Останні випераджують учнів США і справа тут не в генетиці, а в підході до навчання. В Китаї, Кореї, Сингапурі і Японії дітей вчать, що все залежить від напористості і вкладеної праці, а не від “супер здібностей”.
Одним словом, якщо ви хочете краще розрізняти суть своїх цілей – ця книга для вас! Великий плюс в тому, що вона легко читається і буде корисна для загального розвитку, кращого розуміння себе і оточуючих.
Comments