РІВНЕНСЬКИЙ ФІТНЕС-ТРЕНЕР ТЕТЯНА ЯРОЩУК РОЗПОВІЛА, ЯК ТРЕБА ПРАВИЛЬНО ХУДНУТИ
- Вікторія Мартин
- 14 авг. 2016 г.
- 5 мин. чтения
Займатися спортом і вести здоровий спосіб життя – ось нові модні тренди 21 століття. А ближче до літа питання гарної фігури і підтягнутого тіла стає особливо актуальним. Як побороти свою лінь і піти на заняття у фітнес-клуб, з чого почати вести здоровий спосіб життя, як знайти час на заняття спортом? На ці та інші питання за чашкою кави дала відповідь професійний фітнес-тренер Тетяна Ярощук.

Тетяно, які навики привив для тебе спорт?
- По-перше, спорт виховав у мені силу волі. По-друге, впевненість у собі, і по-третє, він зміцнив мене духовно. Тому що, коли ти відчуваєш своє тіло і розумієш його потреби, ти знаходишся у фізичній, емоційній і психологічній рівновазі. Також я навчилася себе дисциплінувати у харчуванні, випрацювала правильний режим сну.
На твою думку, які основні принципи здорового способу життя?
- В першу чергу, це режим. Налагоджений графік фізичних навантажень, в середньому три рази в тиждень, харчування і сон. Якщо ви погано відпочиваєте, то тіло не відновлюється, і ви відчуваєте себе втомленими, що призводить до несистематичного дотримування режиму.
А до цього часу ти вже вивчала питання правильного харчування?
- Мене завжди цікавила дієтологія або правильне харчування. Особливу увагу я приділяю вивченню норм кілокалорій, які необхідно споживати на добу. Адже для грамотного схуднення – це питання номер один. Навіть при інтенсивному тренуванні, недостатня кількість калорій або їх перебір може затримувати процес скидання ваги.
Скільки кілокалорій на добу повинна вживати середньостастична дівчина?
- В середньому – 1200 кКалорій. Цієї норми цілком вистачить для того, щоб наше тіло могло спокійно функціонувати і не відчувало дефіциту енергії протягом дня. Рівень калорій, необхідний для вживання на добу, змінюється в залежності від способу життя і вираховується формулою індивідуально для кожного.
Розкажи детальніше про співвідношення білків, жирів і вуглеводів.
- Білки є важливою складовою у будуванні м’язів. До білків відносять, в основному, нежирне м’ясо – теляче, куряче і рибу. Також не потрібно забувати про яйця, сир творог, морепродукти та бобові. Вуглеводи поділяються на швидкі і повільні. Швидкі вуглеводи – це солодощі і хлібо-булочні вироби. Дівчата мають бути з ними особливо обережними, адже вони спричиняють появу ненависної “апельсинової шкірки”. Повільні вуглеводи – це каші з цільнозернового зерна, такі, як гречана, перлова, вівсяна, пшенична. Вибір дуже великий. А щодо жирів, то вони потрапляють в наш організм із основною їжею, але можна також виділити окремі продукти із високим відсотком жирності – це масло, олія, горіхи, насіння. Особливо небезпечними є трансжири, які містяться в маргарині, картоплі фрі, копчених ковбасах, чіпсах, майонезі. Їх надмірне вживання може призвести до захворювань серцево-судинної системи.

Ти ще вдосконалюєш свої знання та тренерські навики? Як?
- Так. Я проходжу курси підвищення кваліфікації. Раз в кілька місяців я їжджу на семінари, де я отримую нові знання і практичні навички.
Як ти плануєш свої заняття? Є якісь особливості, пов’язані з людським фактором?
- До усіх занятть я готуюся заздалегідь. Для початку я знайомлюся з клієнтом, дізнаюся, чи були травми, а також проводжу невеличкий тест, щоб побачити рівень фізичної підготовки. Далі, залежно від наміченого результату, я складаю програму тренувань. Авжеж, всі люди різні за складом характеру, тому тут до кожного я маю знайти особистий підхід.
На тебе як на тренера тисне відповідальність за чужі результати?
- Тисне, бо я дуже хочу дати людині те, за чим вона прийшла – здорове і підтягнуте тіло. А також мотивувати її складати свій денний графік так, щоб знаходився час на роботу, сім’ю, фітнес і відпочинок.
Які головні помилки на шляху до ідеальної фігури роблять новачки?
- Від людей, які ніколи не займалися фізичними вправами, я часто чую, що заняття фітнесом - це дуже важко. Новачки відразу ж уявляють, що гарна фігура – це результат жорсткої дієти. У таких випадках я намагаюся пояснити, що насправді можна їсти все, але в малих кількостях і в певний період дня. Ще однією популярною помилкою є бажання досягти результатів у короткий термін. Коли я бачу, що через три тижні занять у клієнта пропадає мотивація, я ставлю у приклад дівчат, з якими я вже давно займаюся. Розповідаю, за скільки часу і якими зусиллями ми досягли таких результатів. Таким чином я нагадую, що потрібна систематичність.
Чи є основні правила для силових тренувань в залі?
- Авжеж, кожне тренування має починатися з розігріву на біговій доріжці – 5-10 хв, далі - загальна розминка тіла для уникнення травм, після цього - основне силове тренування і заминка – інтенсивна ходьба, розтяжка.
Які тренування сприяють швидшому схудненню: кардіо- чи силові навантаження?
- Це завжди було спірним питанням. На мою думку, в певній мірі мають бути присутні обидва види тренувань. Кардіотренування (біг, аеробні вправи) допоможуть вам схуднути, але тіло не буде тримати тонус. Якщо додати до них трішки силових навантажень, ваше тіло стане пружним і почне набувати рельєфності. До цих видів тренувань я б іще додала пілатес – комплекс фізичних вправ, який допоможе зміцнити м’язи спини, а отже, покращити осанку.
Розкажи, будь ласка, як правильно займатися бігом?
- Біг – надзвичайно корисний вид кардіотренування, особливо на свіжому повітрі. Зранку біг допомагає запустити наш метаболізм, тренує серцево-судинну ситему і систему дихання, робить нас виносливішими. Багато хто вважає, що біг зранку на голодний шлунок є ефективним. Насправді в цьому твердженні є доля правди, тому що наше тіло ще не отримало нову порцію калорій, а отже, під час бігу будуть спалюватися “запаси” жиру. Але такий біг повинен тривати недовго, 20-30 хвилин, щоб не перенавантажувати організм. Якщо ви поснідали, то перед бігом варто почекати хоча б годинку, і в такому випадку ваше тренування може тривати до 60 хвилин.
Яку відповідь ти даєш людям на питання “Як накачати прес за 2 години”?
- (Сміється, - авт.) Я сміюся їм в лице і кажу, щоб переставали читати всіляке сміття з інтернету. Чарівних методів для схуднення, пігулок і чаїв не існує. Результати дають систематичні заняття і режим харчування. Все. Не вірте дієтам, які обіцяють позбавити вас 10-ти кілограмів за 7 днів. Вага, яку ви втратили, обов’язкво до вас повернеться, як тільки ви повернетеся до звичайного способу життя. Ще й з додатковими кілограмами. Це закон природи. Ви ввели організм у стресовий стан, тому тепер він буде накопичувати енергію у вигляді жиру. А за період дієти ви втратие впершу чергу воду і м’язи. А саме вони відповідають за наш метаболізм, тому що споживають найбільше енергії. Тому худнути потрібно поступово і з розумом.
Ти часто чуєш відмовки під час занять від клієнтів?
- Я - прямолінійна людина. І коли я чую, що клієнтка каже, наприклад: “В мене немає часу”, я відповідаю, що я в це не вірю. В добі 24 години. Якщо вам на роботу на 10.00, ви можете встати о 7.00, щоб піти на 8.00 на заняття, які тривають всього лише 40 хвилин. Насправді, це зовсім не багато часу.
Як побороти свою лінь?
- Поставте собі ціль. Проблема ліні починається з голови. Потрібно зрозуміти, що людина старіє. А більшість з нас цього не помічає. Думають, що мені лише 25 чи 30 і до старості ще далеко. А ваш біологічний годинник “тікає”. Вже в цьому віці потрібно приділяти більше уваги своєму здоров’ю і самопочуттю, прислухатися до себе, відновлюватися, щоб у 60 не бути розвалюхою. І кожен день мріяти і діяти. Не чекати, що вас змінять чарівні пігулки чи операція з ліпосакції. Фігура, яку ви здобудете за допомогою тренувань, залишиться з вами надовго. Все, що вам буде потрібно – це підтримувати себе у формі. Це важко, але результат того вартий!

Comments